Yurtdışı Acil Kargo

Yurtdışı acil kargo gönderilerin çok hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayan bir teslimat yöntemidir. Acil kargo teslimat hizmetinde Sanex Express kargo önemli havayolu şirketleri ile çalışır gönderinin adresine güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlar. Sanex Express acil kargolarda gönderinin büyük yada küçük olmasına bakılmamaktadır. Hem yurt dışına gönderilen hemde yurt dışından getirilen tüm ürünler için Sanex Express yurtdışı kargo hizmetini sunmaktadır.

Yurtdışı acil largo hizmeti yurtdışı uçak kargo sektörünün gelişmesine paralel gelişmektedir. Bu kadar gelişme göstermesinin sonucu olarak da sektörde irili ufaklı çok sayıda kargo şirketi kurulmuştur. Ancak bunların hepsinin profesyonelce hizmet verdiğini düşünmek zordur. Sanex uçak kargo sistemi ile tüm gönderiler hızlı ve güvenli bir şekilde adrese teslim edilmektedir.

Yurtdışı acil kargo numune bazlı gönderilerde çok daha fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni, numune bazlı gönderilerin ihracatla olan bağlantısıdır. Bu gönderilerin adrese mümkün olan en kısa süre içinde teslim edilmesi gereklidir. Bunun için de profesyonel kargo şirketleri ile iletişime geçilmedir. Acil kargo hizmetinden yurtdışına paket ve evrak göndermek için de yararlanılabilmektedir. gönderici bu hizmetten yararlanmak öncelikle yurtdışı hava kargo şirketi ile irtibata geçilmelidir. Yurtdışı acil kargo Sanex Express kargo şirketi ile telefon yada elektronik posta aracılığı ile iletişime geçilebilmektedir. İletişim sırasında kargonun gideceği ülke yada şehri, gönderinin brüt ve net ağırlığı, gönderinin ebatlarının bildirilmesinde yarar vardır. Bu bilgiler ışığında kargo ile ilgili yaklaşık bir fiyatlandırma yapılabilmektedir. Ancak kesin fiyatlandırma, kargo operasyon merkezine girdikten sonradır. Çünkü operasyon merkezinde kargonun ağırlığı ve ebadı tam olarak tespit edilmektedir.

yurtdışı acil kargo

Yurtdışı Acil Kargo Fiyatı

Yurtdışı acil kargo hizmetinde gönderilerin fiyatı gideceği ülkeye göre de değişiklik göstermektedir. Afrika ülkeleri, Avrupa ülkeleri Orta Asya ülkeleri Amerika ülkeleri ilgili tek bir fiyat seçeneğinin sunulması imkansızdır. Yurtdışına yapılan tüm gönderilerin gümrük işlemine tabi tutulacağı bilinmelidir. Bu nedenle de gönderilerin durdurularak incelemeye alınması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Çoğu ülkede gümrük muafiyeti vardır ancak firma yada şahıs olunması gümrük prosedüründe farklılıklara neden olabilmektedir. Gümrük prosedürler ve vergi sistemi ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle de sabit bir ücretlendirmenin söz konusu olduğunu söylemek imkan dahilinde değildir. Bu konu bilgi almak ilgili ülkedeki gümrük müşavirliğine başvurulabilmektedir.

Sanex Express kargo gönderilerinin ambalajlarını taşımaya elverişli olarak hazırlamak göndericinin sorumluluğundadır. Bunun yanı sıra kurumsal kargo şirketleri, ambalaj ihtiyaçları için farklı paketleme çözümleri de sunmaktadır. Farklı boyutlarda sunulan ambalaj seçeneklerinden yararlanmak mümkündür. Özellikle gönderilere zarar gelmemesi için hava kabarcıklı poşetler bulunmakta gönderiler buruşmadan adresine teslim edilebilmektedir. Peki gönderiler nasıl toplanmakta ve nasıl teslim edilmektedir. Öncelikle kargonun alıcın eline nasıl ulaştığını ve gönderilerin muhtemel hasarlardan nasıl korunduğunu bilmek gereklidir. Hangi kent olursa olsun gönderiler merkezde toplanmaktadır. Sonrasında bu gönderiler ana merkeze gönderilmektedir. Sonrasında ilgili ülkelere gönderilmek üzere havayolu şirketine teslim edilmektedir.

Yurtdışı Acil Kargo Takip

Yurtdışı acil kargo hizmetinde gönderiler detaylı bir aramaya tabi tutulmaktadır. Bu arama neticesinde uçağa yükleme yapılmaktadır. Gönderinin uçakta nakliyesi yapılırken herhangi bir hasar meydana gelmesi durumunda bunda kargo şirketinin sorumluluğu bulunmamaktadır. Ancak firma havayolu şirketine hasar talebini bildirmekte, belgeleri şirkete sunarak sürecin takipçisi olmaktadır. Yurtdışına kez acil gönderi yapacak olanlar, kargo şirketinin acentesi ile görüşme yaparken mutlaka ürünün ihracat için numune olarak gönderildiğini gümrüksüz çıkış olması gerektiğini söylemelidir. Ancak verdiği bilgiler ve ölçülerin nakliyeye uygun olması gereklidir. Aksi takdirde nakliyesi mümkün değildir. Bu anada ihracat nakliyesinde böyle bir kısıtlama olmamaktadır.

Sanex Express yurtdışı acil kargo hizmeti dışında gümrük depolama hizmetleri, yurtdışı parsiyel taşıma, yurtdışı kapıdan kapıya kargo, yurtdışı acil kargo  karayolu taşımacılığı ve yurtdışı havayolu kargo, fuar taşımacılığı, hava ve uçak kargo, yurtdışı paket gönderimi, yurtdışı expres paket servesi , yurtdışı express kargo ve bir günde teslim kargo hizmeti sunmaktadır.

Last updated: Haziran 15, 2019 at 1:29 am